Tempix – Soğuk Zincir Takip Sistemi

 

BENZERSİZ İSVEÇ YENİLİĞİ İLE ÜRÜNÜNÜZÜ SOĞUK TUTUN

Tempix zaman-sıcaklık akıllı etiketi, üreticiden perakendeciye kadarki soğuk zincir boyunca, bir ürünün doğru sıcaklıkta işlem gördüğünü garanti eden benzersiz bir İsveç yeniliğidir. Tempix akıllı etiketi, ısıya duyarlı gıdalar, ilaçlar, kozmetikler, şarap ve endüstriye dair tüm ürünlerin üzerine uygulanabilecek kadar esnek ve ucuzdur.


 

BAŞLANGIÇTAN TESLİMATA KADAR HER BİR PAKETİN İZİNİ SÜRÜN

7-8 kadar aracı tarafın dahil olduğu soğuk zincir taşımacılığında, gıdanın üreticiden perakendeciye nakledilmesi için gereken ortalama süre 2-10 gün arasında değişmektedir. Gıdanın tazeliği ve aşının etkinliği, tüm taşıma süreci boyunca soğuk zincirin ne kadar iyi muhafaza edildiğine bağlıdır. Soğuk zincirde sadece bir halkanın dikkatsizliği ürün kalitesinin olumsuz etkilenmesi için yeterlidir.

Sıcaklık veri kaydedicilerden farklı olarak Tempix akıllı etiket, ürünü fabrikadan perakendeciye kadar takip eder ve soğuk zincirdeki kümülatif ısı ihlallerinin izini sürebilir. Eğer indikatör etiketi sağlamsa, malların mağazalarda satıldığında iyi durumda olduğunu garanti etmektedir.

Daha geniş bir perspektiften bakıldığında, uygun sıcaklıkta elleçleme azalan israf, daha yüksek gelir ve sürece dahil olan tüm taraflar için faaliyet karının artmasına yol açar. Tempix sıcaklık indikatörü sağlıklı ve iyi yeme alışkanlıklarını teşvik eder.


medita-tempix_transfer_1
Ürünler, paketleme aşamasından sonra toptancının ana dağıtım ve soğuk hava depolarına gönderilir.
medita-tempix_transfer_2
Ürün, satış mağazasına taşınmadan önce yaklaşık 1 ila 24 saat boyunca soğuk hava deposunda kalır.
medita-tempix_transfer_3
Mağaza personeli, indikatörün etkilenmediğini ve ürünün doğru sıcaklıkta tutulduğunu kolayca kontrol edebilir.
medita-tempix_transfer_4
Barkod ve etiket penceresindeki siyah kontrol çubuğu, müşteriye ürünün doğru bir şekilde taşındığını garanti eder.
medita-tempix_transfer_5
İndikatör, üretici ve mağaza kasası arasındaki soğuk zinciri garanti eder. Sonrasında ürünü doğru şekilde kullanmak müşteri sorumluluğundadır.

SÜREÇ BOYUNCA MÜKEMMEL KALİTE VE KONTROL

Tempix sıcaklık indikatörü, soğuk zincir paydaşlarının mal sevkiyatlarında sıcaklık limitlerini daha iyi görebilmesini temin eder. Ayrıca bu etiketler, ürünleri kolayca doğrulayabilmekte ve bu da her bir paketin taşıma sürecinde doğru sıcaklıkta taşındığı anlamına gelmektedir. Transfer sürecinin kontrolünü ele almayı kolaylaştırmakta ve üretim, saklama ve nakliyeye dair sorumluluklar daha net bir şekilde ortaya konulmaktadır. Sonuç, ısıya duyarlı mallarla uğraşanlar tarafından geliştirilmiş bir kalite yaklaşımıdır. 


 

DÜNYANIN VE ORTAK GELECEĞİMİZİN İYİLİĞİ İÇİN

İklim değişikliği ve küresel ısınmanın, küresel gıda sistemimiz üzerinde neden olduğu problemler ve etkiler vardır. Eğer halihazırdaki gıda israfı sürerse, 7 milyardan 2050 itibariyle 10 milyara yükselmesini beklediğimiz küresel nüfusu beslemek için, gıda üretimimizi %70 oranında artırmamız gerekecektir. Ancak, gelecekteki problemlerimizin çözümü bugün zaten mevcuttur: Soğuk zincirler uygun bir şekilde korunursa, bugün üretilen ve geleceğin nüfusunu beslemek için gerekenden fazla yiyeceğe sahibiz.

Küresel ısınma soğuk zincirdeki aktif noktaların artmasına da neden olmaktadır. Dış ortam ve soğuk zincir ortamı arasındaki sıcaklık farkı arttıkça daha çok ihlal oluşacak ve gıda bozulma oranları artacaktır. Yine de taze gıda, organik ve doğal içerikler için olan talep daha önce hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Soğuk zinciri güvence altına alacak tedbirler alınmazsa, tedarik zinciri uzadıkça kayıp ve israf artacaktır.