Çocuklara Kodlama-3D Printer Eğitimi

3D Modelleme Eğitim İçeriği:

3D modelleme ve 3d printer eğitimi: Tinkercad programı ile modelleme ve tasarım sürecine başlangıç.

3D printerı çocukların yakından deneyimleyenileceği bir alan ve eğitim sonunda tasarımı yapılan modellerin üretilecektir ve hediye edilecektir.

3D yazıcılar; öğrenim çağındaki, meraklı ve hayal gücü sınırsız çocuklarımız için fikirlerini sonuca dönüştürmeye yarayan bir araçtır.

Öğrenciler bir hücrenin yapısını 3D yazıcıyla basabilir, bir organı birebir kopyalayarak üretebilirler. Ya da çocukların hayal dünyasına sınırlama getirmeden kendileri ne istiyorsa onu tasarlayıp üretmeleri mümkündür. 3D yazıcılar okullara girdikten sonra öğrencilerin fiziksel, zihinsel, mesleki ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktadır. 3D yazıcıların eğitime katkısı kısaca aşağıdaki sıralanabilir;

– 3 boyutlu görseller sayesinde, öğrenciler tarafından anlaşılması güç olan konuların anlatılması kolaylaşır.
– Derste anlatılacak konularla ilgili örneklerin küçük modelleri çıktı alınarak öğrencilerin derse olan ilgisi ve motivasyonu daha uzun süre korunur.
– Öğrencilerin proje tabanlı öğrenime geçmeleri sağlanır. Bununla birlikte, öğrencilerin kendi projelerini bilgisayar dışı bir ortamda yaparak bizzat ürüne dönüştürmeleri sağlanır.
– İnteraktif sınıf aktivitelerinin gerçekleştirilmesi sağlanır. Öğretmenlerin, öğrencileri ile paylaştığı bilgi sadece kitap sayfaları arasında kalmaz ve öğretmenler istedikleri örneği oluşturarak öğrencilerle paylaşabilir.

Kodris Kodlama Atölyesi

– Eğitim süresi 120 dakikadır.
– Laptop ve mause getirilmesi zorunludur.

40 Dk’lık atölye çalışmasında öğrenciler 4 Konu göreceklerdir.

Konular: Algoritma Kurma, Nesneler ve Hareketler, Yardımcı Karakterler ve Komutlar, Repeat Döngüsü

Atölye Süresi: 120 dk
İçeriği: Python (Piton) Yazılım Dili
Atölye için gerekli malzemeler: Laptop, Mouse Atölyede Kullanılacak ürünler: Kodris Kodlama Platformu
120 Dk’lık atölye çalışmasında öğrenciler 4 Konu göreceklerdir.
Konular: Algoritma Kurma, Nesneler ve Hareketler, Yardımcı Karakterler ve Komutlar, Repeat Döngüsü

Saatler :

1. grup :09:00 -13:00
2.grup : 14:00- 18:00 ( 2 saat modelleme 2 saat kodlama )

Her bir grup için max. 20 kişi.

Ücret : 250 TL

Eğitim Yeri: TEKNOPARK ANKARA

Nar Kuluçka Merkezi

2224 Cadde No: 1 B Blok Zemin Kat Teknopark Yenimahalle / ANKARA

Okullarda müfredatlara göre uygulamalar:

  • Biyoloji

Biyoloji dersinde öğrenciler 3D yazıcılar sayesinde organ modelleri üretebilir ve bunlar üzerinde detaylı incelemeler ve deneyler yapabilirler. Ayrıca, hücrelerin zarında bulunan sodyum potasyum pompasının çalışma prensibini uygulamalı olarak göstermek amacıyla görsel objeler basabilir ve hücrelerin yaşaması için hayati önem taşıyan bu pompanın anlaşılması kolaylaştırılabilir.

  • Kimya

Kimya dersinde öğrenciler moleküllerin elle tutulur modellerini 3D yazıcı ile üretebilir ve karmaşık yapılarını kolayca anlayabilirler.

  • Fizik

Projeleri daha anlaşılır hale getiren baskılar ve deney materyalleri; dişli, çark gibi sadece defter üzerinde çalışılan konuların gerçeğe dönüştürülmesi 3D yazıcı teknolojisiyle mümkündür.

  • Tarih

Tarih dersinde öğrenciler eski dönemlere ait kalıntıların üç boyutlu modellerini 3D yazıcılarda kolaylıkla üretebilirler.

  • Matematik

Alan-hacim hesapları, geometrik şekiller, fonksiyonlar ve Kartezyen sistemin uzayda gösterimi gibi zor konular 3D yazıcılar ile basitleşmektedir.

  • Mühendislik ve Tasarım

Mühendislik ve tasarım öğrencileri projelerinin prototipleri veya parçaları 3D yazıcılar ile kolayca üretilebilir.

  • Mimarlık

Mimarlık öğrencileri mimari projelerinin üç boyutlu modellerini kısa sürede üretebilirler.

  • Grafik Tasarım

Grafik tasarım öğrencileri çalışmalarının üç boyutlu modellerini 3D yazıcılarda üreterek tasarımlarını hayata geçirebilirler.

  • Teknik Liseler

Son olarak, teknik lise öğrencileri kendi ilgi alanları ve projeleriyle alakalı olarak yedek parça, modifiyeli yedek parça ya da inovatif mekanik parçaların üretimini 3D yazıcılar ile gerçekleştirebilirler.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

1
10
12
13
8
9